Stymulatory tkankowe od podstaw

stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe pojawiły się w ofercie wielu salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Niejednokrotnie, podczas uczestnictwa w webinarach, szkoleniach spotkałam się z pytaniem: czym są stymulatory tkankowe? Czym różnią się od mezoterapii? Jeżeli metoda wykonania zabiegu jest podobna do mezoterapii to dlaczego są to odrębne szkolenia?
Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań zapraszam do dalszej lektury. Postaram się pokrótce przybliżyć niekończący się temat, jakim są stymulatory tkankowe.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory to pozyskane w laboratorium, bezpieczne dla organizmu, całkowicie wchłanialne tkanki, stymulujące proces regeneracji.
Każdy z preparatów jest unikatowy i niepowtarzalny. Powstają w laboratoriach, co oznacza są, że syntetyczne.

Stymulatory tkankowe to cała gama preparatów do iniekcji. Możemy je aplikować w różne obszary, wieloma technikami, zarówno w sposób standardowy jak również wykonując niestandardowe zabiegi.
Działanie preparatów polega na stymulacji kolagenu i elastyny, co prowadzi do odbudowy skóry i tkanki podskórnej. Stymulacja to długi proces, ale jednocześnie bardzo skuteczny sposób na “zatrzymanie czasu”.

Po podaniu preparatu, skóra jest wprowadzona w proces biostymulacji czyli zaczyna się regenerować, ulegając zagęszczeniu i ujędrnieniu, a co za tym idzie wygładzeniu.
Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu i nawilżającemu preparatów, zauważalne staje się wyraźne odmłodzenie skóry.
Biostymulatory tkankowe bazują na kwasie hialuronowym (nieusieciowanym), co powoduje szybką i skuteczną poprawę kondycji skóry dotkniętej procesem starzenia. Warto wiedzieć, że nieusieciowany kwas hialuronowy zawarty w stymulatorach tkankowych, jest związkiem naturalnie występujący w naszej skórze, a jego działanie polega na wiązaniu wody.
Wykorzystywany w niektórych preparatach kwas hialuronowy wytwarzany jest w procesie biotechnologicznym, polegającym na fermentacji mikrobiologicznej bakterii.
Cząsteczka kwasu jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody, działając ujędrniająco i rewitalizująco na skórę.
Tym co przede wszystkim odróżnia podanie stymulatorów tkankowych od mezoterapii jest liczba iniekcji.
Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą ilością wkłuć, z kolei stymulatory tkankowe to często tylko kilka punktów wkłucia i lifting w 5 minut.

Kiedy warto zastosować biostymulatory?

Biorewitalizacja i odbudowa to coś czego potrzebuje skóra w każdym wieku. Biostymulatry możemy stosować u pacjentów w różnym wieku, w zależności od potrzeb skóry. Używamy ich także u osób młodych, traktując jako profilaktykę starzenia.
Jeżeli latem w moim gabinecie pojawia się pacjent i pragnie zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, to używam preparatów, które mają na celu zwiększenie zawartości kwasu hialuronowego oraz preparaty z przeciwutleniaczami. Polecam Neauvia Organic Hydro Deluxe.
Jesień to czas rehabilitacji skóry po lecie, czyli nawilżenia. Skuteczne są preparaty zwiększające zawartość kwasu hialuronowego, rewitalizujące w ten sposób skórę, np. Neauvia Organic Hydro Deluxe, czy mocno nawilżający Mesoheal Plus nieusieciowany HA 25 mg.
Zima to mróz, smog i ogrzewane pomieszczenia. Ochronna warstwa lipidowa skóry z powodu spadku temperatury robi się coraz cieńsza, traci więcej wody, co prowadzi do podrażnień i wysuszenia, a tym samym do utraty elastyczności.
Zabiegi nawilżające i regenerujące skórę zimą to takie, które dostarczają skórze substancji odżywczych. Proponuję Nucleofill, Jalupro, Sunekos 1200.

Zagęszczenie skóry, odbudowę i napięcie uzyskamy z pomocą czystego kolagenu.
Atelokolagen typu I (np. Linerase), który wyróżnia się wysoką biozgodnością jest dobrze tolerowany przez organizm. Kolagen jest substancją naturalnie występującą w organizmie, pełni funkcję strukturalną i jest rusztowaniem dla naszej skóry.
Wraz z upływem czasu jest go w skórze coraz mniej i stanowi to jedną z głównych przyczyn wiotkości skóry i zmarszczek.
Atelokolagen stymuluje tkankę łączną do autonaprawy i pobudza rozwój fibroblastów oraz włókien kolagenowych. Najlepsze efekty uzyskujemy w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz w celu zagęszczenia, ujędrnieniu cienkiej wiotkiej skóry wokół oczu, ust, szyi, dekoltu, dłoni oraz innych obszarów twarzy i ciała.

Najpopularniejsze stymulatory tkankowe

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że stymulatorami można dodać objętości policzków i uzyskać efekt podniesienia spływających policzków, jednocześnie likwidując tzw. „chomiki”. Efekt zabiegu widoczny jest bezpośrednio po wykonaniu pierwszego zabiegu, a preparat będzie nadal skutecznie pogłębiał efekt, działając w tkankach.
Dzięki unikalnemu połączeniu kwasu hialuronowego i aminokwasów Sunekos 1200 stymuluje regenerację macierzy międzykomórkowej. Stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych takich jak kolagen, elastyna, kwas hialuronowy. Wiele ciekawych zastosowań Sunekos 1200 pozwala na: likwidację zasinień pod oczami, efekt wyszczuplenia, ujędrnienia, nawilżenia, a nawet pozwala na osiągnięcie lekkiego efektu wolumetrycznego.

Z pomocą biostymulatorów możemy uzyskać efekt liftingu i głębokiego nawilżenia. Szczególnie polecam Neauvia Organic Hydro Deluxe, którego bazę preparatu stanowi kwas hialuronowy z dodatkiem hydroxyapatydu wapnia oraz cudowne aminokwasy.
Kwas hialuronowy wspomaga nawodnienie i odżywienie skóry, wiążąc cząsteczki wody w głębokich warstwach. Hydroxyapatyd wspomaga proces stymulacji do produkcji nowego kolagenu czyli neokolagenezy. Uzyskujemy w ten sposób zagęszczenie, sprężystość i elastyczność skóry. I oczywiście jej zdrowy i promienny blask.

Ejal 40 to bardzo bezpieczny produkt ze względu na brak wzmacniaczy chemicznych, które mogłyby powodować działania niepożądane.
Został stworzony aby odbudować podstawową strukturę macierzy pozakomórkowej i zoptymalizować środowisko dla nowo powstających elementów budulcowych skóry. Jego zadaniem jest zwiększenie naturalnej, biosyntetycznej zdolności fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Profhilo to molekuła młodości. Jedyny na rynku kwas hialuronowy nowej generacji. Efekty zabiegu Profhilo porównywalne są do tych jakie uzyskać można po inwazyjnych zabiegach liftingujacych.
Profhilo jest doskonałym, a zarazem niepowtarzalnym preparatem do bioremodelingu skóry. Przywraca cechy młodości poprzez zagęszczenie, ujędrnienie i wzmocnienie. Pozwala przebudować struktury skóry. Profhilo mocno nawilża tkanki w okolicy zabiegowej, rozprowadzając się przez dynamikę mięśni na duży obszar, pozwala na małą liczbę wkłuć. Stymulując, namnaża kolagen i elastynę na całym obszarze działania.
Opatentowana formuła tego preparatu nie tylko stymuluje tkanki do regeneracji, ale też pozwala uzyskać efekt wolumetryczny, który można zobaczyć już kilka godzin po zabiegu, a w ciągu miesiąca jeszcze się pogłębia. Najczęściej wykorzystywany do dolnej części twarzy dla pozbycia się doliny łez, uwydatnienia kości policzkowych i linii żuchwy, likwidacji „chomików”, na okolicę szyi, dekoltu, dłoni i ciała.

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego zabiegu?

Najważniejsze w doborze odpowiedniego zabiegu jest zdiagnozowanie potrzeb skóry. Ustalenie planu leczenia (procesu naprawczego).
Dla mnie, jako zabiegowca, najważniejsze jest bezpieczeństwo klienta. Staram się budować świadomość swoich pacjentów. Kompetentny specjalista odpowiednio dobiera kompleks zabiegowy, który przynosi pożądane efekty. Istnieje wiele sposobów stymulacji komórek do działania i należy je wykorzystywać. Z uwagi na prężnie rozwijający się rynek estetyczny, który niemalże codziennie oferuje nowości w ofercie stymulatorów tkankowych należy nieustannie zgłębiać wiedzę na ten temat. Terapię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjenta i zawsze jest kilka rozwiązań do wyboru. Pamiętajcie, że pielęgnacja domowa jest bardzo ważna ale nigdy nie uzyskamy tak spektakularnych efektów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Stymulatory tkankowe są bezpieczne, dlatego istnieje niewiele przeciwwskazań do ich stosowania.
Ograniczenie w zastosowaniu biostymulatorów tkankowych, podobnie jak innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dotyczy kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby cierpiące na choroby nowotworowe, cukrzycę, stany zapalne czy aktywną opryszczkę oraz te, które poddawane są terapii lekami obniżającymi krzepliwość krwi. Osoby przejawiające alergię, na któryś ze składników preparatów stosowanych w tego typu leczeniu, powinny zgłosić to wcześniej lekarzowi, w celu dobrania odpowiednich preparatów.

Exit mobile version