Medycyna przeciwstarzeniowa i estetyczna mają na celu maksymalne opóźnienie procesów starzenia. Po erze preparatów z peptydami nastała era biostymulatorów.
W odpowiedzi na rosnące wymagania pacjentów firmy starają się dostarczać coraz bardziej za- awansowane biotechnologicznie preparaty do stosowania w zabiegach estetycznych. Po erze produktów z peptydami nastała era biostymulatorów.
Czy biostymulatory w dużej mierze zastąpią preparaty innego rodzaju obecne na rynku?
Wyraźnym trendem w medycynie estetycznej jest koncentrowanie się na poprawie jakości skóry, a nie na sztucznym poprawianiu rysów – pompowaniu twarzy za pomocą wypełniaczy i ekstremalnym wygładzaniu zmarszczek toksyną botulinową. Oczywiście wolumetria robiona kwasem hialuronowym oraz niwelowanie zmarszczek to zabiegi, których nie da się łatwo zastąpić innymi procedu- rami. Są one korzystne, pod warunkiem że się z nimi nie przesadza. Dermatolodzy od lat apelują, by w zabiegach estetycznych skupić się na naturalności efektów oraz poprawie kondycji skóry. Obecnie możemy wybierać produkty biostymulujące, które pozwalają osiągnąć właśnie takie rezultaty. Pamiętajmy, że funkcję biostymulującą pełnią również peptydy.
Czym wyróżnia się na na rynku nowy preparat Monoderma Fillagen firmy Giuliani Pharma?
Jest to preparat na bazie Rh kolagenu. Kolagen rekombinowany połączony jest w strzykawce z kwasem hialuronowym, karboksymetylocelulozą i matrykinami, Połączenie tych substancji daje wyjątkowy efekt końcowy. Kwas hialuronowy pozwala uzyskać subtelne wypełnienie oraz nawilże- nie skóry. Karboksymetyloceluloza hamuje aktywność hialuronidazy w skórze, co wzmacnia trwałość działania kwasu hialuronowego. Matrykiny to grupa specyficznych niskocząsteczkowych peptydów, które występują w skórze w macierzy międzykomórkowej. Mają one zdolność „wysyłania” i przenoszenia informacji bezpośrednio do komórek skóry i stymulowania ich do wytwarzania większej ilości elementów strukturalnych, m.in. kolagenu i elastyny.
Jakie rezultaty można osiągnąć tym nowym preparatem? Czego może oczekiwać pacjent?
Możemy się spodziewać zdecydowanej poprawy jakości skóry. Stanie się ona widocznie gładsza, bardziej napięta, rozświetlona – po prostu „młodsza”. Zabieg wykonuje się zwykle na twarz, szyję i dekolt. Trzeba pamiętać, że efekty terapii są do pewnego stopnia uzależnione od możliwości regeneracyjnych organizmu, a na to wpływa wiek pacjenta. U osób starszych regeneracja jest słabsza. Aby uzyskać optymalne rezultaty, preparat podajemy dwukrotnie w odstępie miesiąca, a po około 2–3 miesiącach robimy zabieg przypominający.
Czy tak mała ilość preparatu Monoderma Fillagen (ampułka o objętości 1 ml) wystarcza do przeprowadzenia zabiegu?
Nie ilość preparatu, a koncentracja substancji aktywnych ma tu największe znaczenie. Pozwolę sobie przypomnieć historię naszego najbardziej popularnego preparatu, DR. CYJ Hair Filler. To też jest preparat stymulujący, tyle że stosowany na owłosioną skórę głowy. Gdy 10 lat temu wprowadzaliśmy go na rynek, wszyscy pytali, czy 1 ml wystarczy na całą głowę. Teraz nikt nie ma co do tego wątpliwości. W przypadku preparatu Monoderma Fillagen jest podobnie: „mniej” znaczy „o wiele więcej”.
Materiał partnera