Na szkolenie „Boskie trio” w Akademii Naturalnie, że manualnie składają się następujące techniki: masaż transbukalny, wykonywany za pomocą łyżeczki terahercowej oraz próżniowy masaż bańką chińską. Szkolenie opatrzone tą piękną nazwą pozwala wdrożyć powyższe techniki w procesie FACE LIFT-UP THERAPY autorsko komponując ich elementy lub łącząc je z innymi rodzajami masaży, np. kobido.
FACE LIFT-UP THERAPY to zaawansowana technika manualnej pracy z mięśniami, skórą i tkanką podskórną w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Jest autorską kompozycją wielu metod i sekwencji, które następują po sobie w określonej kolejności, w trakcie 2 godzinnego seansu. Terapia składa się z 9 podstawowych etapów, które następując po sobie, mają określony wpływ na poszczególne zjawiska zachodzące w tkankach. Celem terapii jest uzdrowienie tkanek i przywrócenie im prawidłowego funkcjonowania, a w konsekwencji uzyskanie pięknego oblicza. Jednak FACE LIFT-UP THERAPY jest terapią kreatywną, którą można wzbogacać dodatkowymi elementami, dla maksymalizacji efektów.
Technikami, które w skuteczny sposób wspomagają terapię FACE LIFT -UP THERAPY są:
1. Mioplastyczny i Dermoplastyczny masaż transbukalny (wewnątrz jamy ustnej).
2. Masaż rozprężający mięśnie łyżeczką terahercową „Vibe Spoon”.
3. Mięśniowo-powięziowy masaż próżniowy bańką chińską.
MASAŻ TRANSBUKALNY
Masaż transbukalny, wykonywany jednocześnie od wewnątrz i od zewnątrz jamy ustnej, to szczególnie skuteczna forma terapii manualnej. Przywraca prawidłowe napięcie i elastyczność mięśni, dotykając najgłębszych struktur. Masaż ten przywraca właściwy owal, koryguje środkową i dolną część twarzy, eliminuje zmiany dystroficzne – przemieszczanie podskórnych poduszek tłuszczowych oraz zwłóknienia. Masaż ten może stanowić samodzielna terapię lub być wdrażany w procesie wieloetapowej terapii manualnej. Najczęściej wdrażany jest on na etapie mioplastycznym, czyli rozluźniającym mięśnie, ale także na etapie dermoplastycznym, gdy kondycjonujemy warstwy skóry i tkanki podskórnej.
Efekty masażu transbukalnego są widoczne bardzo szybko, jest to jedna z najbardziej spektakularnie działających technik manualnych. Poprawa wyglądu twarzy widoczna jest już po pierwszym masażu. Skóra staje się napięta i wypełniona, rysy twarzy wyraźnie się wyostrzają i podciągnięte są ku górze. Drobne zmarszczki oraz bruzda nosowa- wargowa ulegają spłyceniu.
Masaż transbukalny jest wykonywany lub zalecany także przez neuro i logopedów. Jego cel jest oczywiście inny, bowiem pracuje się tu nad jakością mięśni przy wadach wymowy czy skutkach, jakie niosą za sobą np. udary, ale i w takim wypadku pacjentki zauważają znaczącą poprawę wyglądu twarzy, a zwłaszcza spłycenie zmarszczek w jej dolnej części. Masaż transbukalny jest idealny także dla osób po zdjęciu aparatu ortodontycznego.
Masaż łyżeczką „VIBE SPOON”
Vibe spoon, to maleńka łyżeczka z kamienia terahercowego, której opływowy kształt pozwala na precyzyjną pracę na mięśniach. Została wdrożona do terapii manualnej ze względu na jej ogromną skuteczność i możliwość „koronkowej” i głębokiej pracy na każdym mięśniu. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, a jej opływowość jest gwarancją bezpieczeństwa dla skóry. Mięśnie umieszczone są w najdalszych strukturach, dlatego kształt łyżeczki ma tu kluczowe znaczenie.
Kolejną zaletą, niezwykle istotną, jest pochodzenie kamienia, z którego powstała łyżeczka.
Kamień terahercowy, to laboratoryjnie wytworzony minerał, wykorzystywany w technologiach kosmicznych (NASA). Wynaleziony jest między innymi w celu ochrony organizmu przed promieniowaniem elektromagnetycznym
Oryginalny kamień terahercowy (Terahertz), jest niezwykle lekki i zawsze chłodny. Jest to minerał wibracyjny i choć tego nie widać gołym okiem, emituje 112 milionów wibracji na sekundę. Aktywuje komórki, które straciły energię w ciele i dodaje witalności. Wpływa na eliminację bólu, między innymi w obrębie głowy, szyi, karku. Warto mieć go przy sobie, gdy otaczamy się przedmiotami emitującymi promieniowanie (tv, komputer, telefon, itp.) – oczyszcza otoczenie.
Wspaniale rozpręża mięśnie, eliminuje przykurcze i bóle mięśniowe, które w znaczący sposób wpływają na pogorszenie wyglądu twarzy. Praca łyżeczką jest bardzo precyzyjna, w wielu przypadkach dokładniejsza niż praca palców, a także bardziej dogłębna. Dzięki łyżeczce możemy lepiej dotrzeć do przyczepów mięśni i działać punktowo. Opracowujemy nią większość mięśni w obrębie twarzy, ale także pleców, karku, szyi i dekoltu. Choć jest niewielka (można ją zamknąć w dłoni), to ma ogromne możliwości.
Po działaniu łyżeczki skóra jest żywo czerwona, lekko obrzęknięta, a mięśnie są tak zastymulowane, że przez jakiś czas odczuwalne jest ich odrętwienie (efekt botoksu). Naturalnie odrętwienie to jest efektem zwiększenia objętości mięśnia, a nie jego unieruchomienia. W trakcie masażu fizjoterapeutycznego twarzy, możemy używać jej na etapie mioplastycznym, ale doskonale łączy się także z masażem transbukalnym.
Masaż próżniowy przy użyciu szklanych baniek chińskich
Masaż bańkami chińskimi w terapiach manualnych twarzy, szyi i dekoltu to wyjątkowy sposób na poprawę kondycji mięśni, skóry i tkanki podskórnej. Podciśnieniowe działanie baniek ma wpływ na uruchomienie wielu biomechanizmów, które czynią skórę piękną i zdrową. Po pierwsze masaż ten doskonale drenuje i powoduje eliminację wszelkich złogów i toksyn. Usprawnia przepływ limfy, pobudza krążenie krwi, wpływając przy tym pozbycie się obrzęków limfatycznych. Zassanie skóry powoduje zwiększenie przestrzeni międzytkankowych i międzykomórkowych, a to z kolei wpływa na odpowiednie dożywienie poszczególnych struktur, a w konsekwencji zwiększa się elastyczność, napięcie i zagęszczenie skóry. Efekty po masażu bańką chińską są długotrwałe i spektakularne. Skóra jest zrelaksowana, świetlista i wypełniona, a zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu. Zdecydowanie lepiej wchłaniają się składniki aktywne dostarczane w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Masaż ten powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanych terapeutów, gdyż jest on głęboki i wiąże się z dużą odpowiedzialnością za zjawiska zachodzące w skórze. Nie jest to zabieg, który można wykonywać w sposób dowolny, bez odpowiedniej chronologii i perfekcyjnej umiejętności pracy bańką pod ciśnieniem.
Niekontrolowane używanie baniek może spowodować nie tylko nadprogramowe wybroczyny, ale także rozciągnięcie skóry i ogólnie efekt odwrotny do zamierzonego.
Każdego klienta należy traktować indywidualnie i dopasowywać metody pracy manualnej do jego potrzeb. Im większe umiejętności terapeuty, tym większy wachlarz jego możliwości i skuteczność działania.