Akademia Estetik – o medycynie estetycznej
  • Medycyna estetyczna
  • Kosmetologia
  • Biznes
  • Psychologia
  • Wywiady
  • Historia

Archiwa

  • styczeń 2023
  • grudzień 2022
  • listopad 2022
  • październik 2022
  • wrzesień 2022
  • sierpień 2022
  • lipiec 2022
  • czerwiec 2022
  • maj 2022
  • kwiecień 2022
  • marzec 2022
  • luty 2022
  • styczeń 2022
  • grudzień 2021
  • listopad 2021
  • październik 2021
Akademia Estetik – o medycynie estetycznej
0
0
Akademia Estetik – o medycynie estetycznej
  • Medycyna estetyczna
  • Kosmetologia
  • Biznes
  • Psychologia
  • Wywiady
  • Historia
  • Kosmetologia
  • Medycyna estetyczna

Redermalizacja. Innowacyjne preparaty do odnowy i odmładzania skóry – część 1

  • 13 kwietnia 2022
  • Joanna Lilia Kaleńczuk
redermalizacja

Redermalizacja to nowa metoda stosowana w kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg ma na celu odnowę skóry i przeciwdziałanie jej starzeniu. Innowacyjne preparaty szwajcarskiej firmy Hyalual na bazie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu, podawane są za pomocą iniekcji i mają za zadanie nawodnienie skóry, blokowanie powstawania wolnych rodników oraz motywowanie komórek do szybszego dzielenia się.

Jakie właściwości mają substancje czynne zastosowane w preparatach do redermalizacji? W jakich problemach skórnych mają zastosowanie, i który z nich wybrać w konkretnym przypadku?

Zapraszam do zapoznania się z praktycznym przewodnikiem po produktach firmy Hyalual.

Marka Hyalual została stworzona w 2008 roku przez znaną szwajcarską firmę farmaceutyczną. Nie jest to bez znaczenia, bo producent produktów medycznych ma własne ośrodki badawcze, linie produkcyjne i filie na całym świecie. Dzięki temu, marka ma możliwość monitorowania całego procesu – od tworzenia receptury, przez produkcję preparatów, po ich dystrybucję – co gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo wyrobów. Wśród nowości, w ofercie marki Hyalual znajdują się, cenione przez specjalistów, produkty do redermalizacji: Electri oraz Xela Rederm.

W składzie tych preparatów znajdują się dwie substancje czynne:
– bursztynian sodu (w stężeniu 1,6 %)
– kwas hialuronowy (w stężeniach 0,5 % – Electri; 1,1 %, 1,8 % i 2,2 % – Xela Rederm)

Wszystkie produkty mają postać ampułkostrzykawki i są gotowe do zastosowania.

Aby zrozumieć jak działają poszczególne preparaty i w jaki sposób możemy je stosować podczas zabiegów, należy poznać właściwości substancji czynnych, które zawierają.

Właściwości i zastosowanie produktów z kwasem hialuronowym

Produkty z kwasem hialuronowym, a więc także te do redermalizacji, stosujemy przede wszystkim po to, by przywrócić skórze równowagę wodną, mówiąc inaczej – intensywnie ją nawilżyć, co wyraźnie poprawia jej napięcie, wygląd i funkcjonowanie.

Warto też pamiętać, że kwas hialuronowy stanowi budulec ścian naczyń włosowatych, produkty zawierające tę substancję są więc bardzo skuteczne w terapiach odmładzających.

Dodatkowo kwas hialuronowy pełni funkcję buforu osmotycznego i bierze udział w homeostazie, transporcie składników odżywczych i jonów oraz w procesie różnicowania komórek. Mówiąc prościej, tworzy lepsze środowisko do podziału komórek, co daje efekt zdrowej, młodej tkanki. Niewątpliwą zaletą tej substancji są niewielkie właściwości alergizujące (występuje naturalnie w organizmie). Bardzo ważny jest też fakt, że kwas hialuronowy uczestniczy w transporcie składników odżywczych i jonów w skórze.

Właściwości bursztynianu sodu

Bardzo ważnym składnikiem produktów do redermalizacji, jest wciąż niedoceniany bursztynian sodu, czyli sól sodowa kwasu bursztynowego. Ta substancja również występuje naturalnie we wszystkich narządach i tkankach. Nie tylko nie uczula, ale dodatkowo ma właściwości antyalergiczne, jest więc bezpieczna dla osób ze skórą atopową i skłonną do alergii. Kwas bursztynowy bierze czynny udział w cyklu Krebsa i ma wpływ na dotlenienie komórki. Jednocześnie poprawia jakość macierzy międzykomórkowej, co bezpośrednio wpływa na usprawnienie procesu transportu substancji odżywczych i lepszy podział komórki. Bursztynian sodu wykazuje silne działanie przeciwutleniające i regeneracyjne oraz efektywnie blokuje powstawanie wolnych rodników. Ogromne znaczenie dla wyglądu i kondycji skóry ma też fakt, że kwas bursztynowy zapobiega uszkodzeniom genomu i lipidów błon komórkowych.

Przede wszystkim jednak bursztynian sodu normalizuje mikrokrążenie i usprawnia odpływ limfy. Produkty z tą substancją są więc idealne do rozwiązywania wszystkich problemów skórnych, których przyczyny są związane z działaniem układu limfatycznego.

Jak działają poszczególne produkty marki Hyalual?

Wszystkie omawiane preparaty do redermalizacji mają tę samą zawartość bursztynianu sodu (1,6 %). Różnią się zawartością kwasu hialuronowego i to właśnie stężenie tej substancji decyduje o zastosowaniu konkretnych preparatów, od najsłabszego – Electri (0,5 %) do najsilniejszego – Xela Rederm (2,2 %).

Electri

Specyfikacja:
0,5 % – kwas hialuronowy, 1,6 % – kwas bursztynowy, pojemność 1,5 ml

Podanie:
Technika depozytowa, igła 30 G

Miejsce podania:
Okolica oka, twarz

Electri stosowany jest przede wszystkim w okolicy oka, do drenażu limfatycznego i rozwiązywania problemów zasinienia oraz worków pod oczami. Świetnie poprawia krążenie i jest bardzo skuteczny w redukcji  problemów dotyczących dolnej powieki.

Dodatkowo osłabia procesy związane z hiperpigmentacją. Dzięki pobudzaniu mikrokrążenia doskonale sprawdza się  w  poprawie wyglądu szarej, ziemistej cery. Warto go stosować jako zabieg wprowadzający – zwłaszcza u osób młodych – przed zastosowaniem preparatów z większą zawartością kwasu hialuronowego.

Przede wszystkim nie stosujemy kwasu hialuronowego w przypadku przepukliny tłuszczowej – tutaj konieczny jest zabieg chirurgiczny.

Innym rodzajem „worków” są te związane ze zwiotczałą skórą. Poznamy je po tym, że skóra jest bardzo podatna na naciąganie. W tym wypadku Electri stosujemy z dużą ostrożnością. Zbyt duża ilość kwasu hialuronowego może prowadzić do powstawania obrzęków. Poza tym taki problem również wymaga wykonania zabiegu operacyjnego. Electri może jednak być stosowany zarówno jako zabieg przygotowawczy, jak i pooperacyjny  – (przyspieszy regenerację).

Produkt do redermalizacji będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku worków spowodowanych zastojami limfatycznymi. Przed podaniem preparatu trzeba być pewnym, co do rodzaju opuchlizny. Charakteryzuje się tym, że zmienia się ona w ciągu dnia – jest większa rano, potem ulega stopniowej redukcji. Dodatkowo takie obrzęki są wrażliwe na zmiany hormonalne (np. zwiększają się w czasie miesiączki) lub alkohol.

Warto pamiętać, że u osób ze skłonnościami do obrzęków limfatycznych wchłanianie preparatu może być wolniejsze i nie jest to powodem do zmartwień. O ile zwykle po zastosowaniu Electri substancje są metabolizowane w ciągu 1 – 2 dni, o tyle u osób z zastojami limfatycznymi może to trwać nawet 7 – 10 dni.

Preparat Electri jest bardzo skuteczny nie tylko w przypadku worków, ale także „sińców” pod oczami. Drenaż, aktywizacja naczyń włosowatych, dotlenienie, pobudzanie procesów metabolicznych – wszystko to zyskujemy dzięki połączonemu działaniu kwasu hialuronowego i bursztynowego. 

Należy jednak pamiętać, że jeśli zasinienie dolnej powieki towarzyszy pacjentowi całe życie i jest po prostu elementem jego urody, efekt będzie mniej spektakularny i utrzyma się krócej.

Stosując Electri na dolną powiekę warto pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością    produktu. Lepiej podać go mniej, a zwiększyć liczbę zabiegów. W wielu przypadkach już jednorazowa aplikacja daje wyraźną poprawę i ulgę dla tej okolicy, a efekt może utrzymywać się  nawet do 4 miesięcy.

Zwykle stosujemy jednak serię 3 – 4 zabiegów. Podajemy preparat co 2 tygodnie, chyba że wolno się wchłania, wówczas warto wydłużyć ten czas do 3 tygodni.

Stosowanie Electri można łączyć – np. jako zabieg wprowadzający – ze stosowaniem silniejszych preparatów np. Xela Rederm 1,1 %.

Xela Rederm 1,1 %

Specyfikacja:
1,1 % – kwas hialuronowy, 1,6 % – kwas bursztynowy, pojemność 2 ml

Podanie:
Technika depozytowa, śródskórna, igła 30 G

Miejsce podania:
Twarz, okolica oko, opcjonalnie ciało

Najsłabszy z preparatów Xela Rederm, o stężeniu kwasu hialuronowego 1,1 % usprawnia drenaż limfatyczny, wzmacnia naczynia włosowate, często stosowany jest jako zabieg przygotowujący przed zastosowaniem silniejszych preparatów z tej serii.

Xela Rederm 1,1 % stosowany jest przy regeneracji tkanek, w tym przy różnych dermatozach (nerwicach naczynioruchowych). Doskonale sprawdza się w przypadku trądziku różowatego (w pierwszej i drugiej fazie, trzecia – nasiękowa, wymaga leczenia dermatologicznego). Po Xela Rederm 1,1 % warto sięgać również przy skórze nadreaktywnej (przy stanach zapalnych) oraz cerze naczyniowej (o ile zmiany nie kwalifikują się do zamknięcia laserem).

Preparat stosujemy do zabiegów dotleniających, przy skórze odwodnionej, szarej, pergaminowej, a także przy problemach z przebarwieniami, zwłaszcza pozapalnymi.

Xela Rederm 1,1 % warto stosować w zabiegach przygotowawczych przed zastosowaniem produktów o wyższej zawartości kwasu hialuronowego, które mają działanie anti – ageing.

Xela Rederm 1,8 %

Specyfikacja:
1,8 % – kwas hialuronowy, 1,6 % – kwas bursztynowy, pojemność 2 ml

Podanie:
Technika depozytowa, śródskórna, igła 30 G

Miejsce podania:
Twarz, opcjonalnie ciało i okolica oka

Preparat Xela Rederm o wyższym stężeniu kwasu hialuronowego (1,8 %) stosowany jest bardziej do kondycjonowania tkanek, zagęszczanie skóry z widocznymi oznakami starzenia, ma silniejsze działanie odmładzające. Preparat doskonale sprawdza się w przypadku suchej, odwodnionej, mało elastycznej skóry. Skutecznie niweluje drobne zmarszczki mimiczne, przeciwdziała fotostarzeniu, rewitalizuje.

Xela Rederm 2,2 %

Specyfikacja:
2,2 % – kwas hialuronowy, 1,6 % – kwas bursztynowy, pojemność 2 ml

Podanie:
Technika depozytowa, depozytowa, głębsze warstwy skóry właściwej, igła 30 G lub kaniula, daje też dobre efekty podany techniką 5 punktów BP

Miejsce podania:
Twarz i ciało

Preparat Xela Rederm o najwyższym stężeniu (2,2 %) doskonale rewitalizuje i intensywnie stymuluje skórę. Daje wyraźny efekt liftingu, niweluje efekt opadania owalu twarzy – zwłaszcza przy podaniu techniką 5 punktów. Preparat Xela Rederm 2,2 % warto stosować w przypadku skóry suchej, mało elastycznej. Poprawia mikrokrążenie, wyrównuje koloryt, niweluje zmarszczki, doskonale sprawdza się w  prewencji przeciwstarzeniowej i ochronie antyoksydacyjnej. Wyraźnie dotlenia i liftinguje. Na przyjęcie preparatu o tak dużym stężeniu kwasu hialuronowego warto skórę przygotować, podając najpierw słabsze produkty. Dzięki temu końcowy efekt będzie znacznie lepszy.

Wyślij
Wyślij
Udostępnij
Tweet
Pin it
Powiązane tematy
  • mezoterapia igłowa
  • redermalizacja
Joanna Lilia Kaleńczuk
Joanna Lilia Kaleńczuk

Wykwalifikowana trenerka medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka Academy NewMed Aesthetic London oraz Joanna Lilia Skin Expert, posiadająca angielską akredytację na nauczanie zabiegów estetycznych.

Poprzedni wpis
najpopularniejsze zabiegi estetyczne
  • Kosmetologia
  • Medycyna estetyczna

10 najpopularniejszych zabiegów estetycznych

  • 6 kwietnia 2022
  • dr Agnieszka Sasal
Czytaj
Następny wpis
jak zatrzymać pracownika
  • Biznes

Co zrobić, aby pracownik nie odszedł z darmową wiedzą i przeszkoleniem? – część 1

  • 20 kwietnia 2022
  • Katarzyna Rudlicka
Czytaj
Zainteresuje Cię również
peelingi chemiczne
Czytaj
  • Kosmetologia

Czas na dobry kwas czyli czy peeling musi złuszczać?

  • Magdalena Mikołajczyk
  • 22 stycznia 2023
skóra sucha i wrażliwa
Czytaj
  • Kosmetologia

Skóra sucha, wrażliwa, skłonna do atopii

  • Dorota Szadkowska
  • 9 stycznia 2023
czynniki wzrostu
Czytaj
  • Medycyna estetyczna

Czynniki wzrostu. Czy hit medycyny estetycznej jest bez wad?

  • Dorota Szadkowska
  • 22 grudnia 2022
choroby skóry a zabiegi estetyczne
Czytaj
  • Medycyna estetyczna

Zabiegi estetyczne a choroby skóry

  • Dorota Szadkowska
  • 14 grudnia 2022
świece zapachowe
Czytaj
  • Kosmetologia

Zapalasz świece w gabinecie, żeby stworzyć nastrój? Uważaj na jeden ich rodzaj

  • Redakcja
  • 6 grudnia 2022
Czytaj
  • Medycyna estetyczna

Bezpiecznie w gabinecie. O czym warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

  • Magdalena Mikołajczyk
  • 30 listopada 2022
ginekologia estetyczna
Czytaj
  • Medycyna estetyczna

Piękna „tam”

  • Anna Augustyn-Protas
  • 25 listopada 2022
kuracja kwasami u kosmetologa
Czytaj
  • Kosmetologia

Zabiegi z kwasami. Jakie najlepsze są właśnie teraz

  • Anna Augustyn-Protas
  • 22 listopada 2022
Najnowsze
  • peelingi chemiczne
    • Kosmetologia

    Czas na dobry kwas czyli czy peeling musi złuszczać?

    • 22 stycznia 2023
    • Magdalena Mikołajczyk
      • Kosmetologia
    Czytaj
  • skóra sucha i wrażliwa
    • Kosmetologia

    Skóra sucha, wrażliwa, skłonna do atopii

    • 9 stycznia 2023
    • Dorota Szadkowska
      • Kosmetologia
    Czytaj
  • strona internetowa
    • Biznes

    Strona internetowa – najważniejsza wizytówka Twojego biznesu

    • 3 stycznia 2023
    • Justyna Łukasik-Russek
      • Biznes
    Czytaj
Kategorie
Bez kategorii
9 Posts
View Posts
Biznes
27 Posts
View Posts
Historia
3 Posts
View Posts
Kosmetologia
32 Posts
View Posts
Medycyna estetyczna
27 Posts
View Posts
Psychologia
4 Posts
View Posts
Wywiady
12 Posts
View Posts
Instagram
Popularne
  • peelingi chemiczne
    Czas na dobry kwas czyli czy peeling musi złuszczać?
    • Magdalena Mikołajczyk
  • skóra sucha i wrażliwa
    Skóra sucha, wrażliwa, skłonna do atopii
    • Dorota Szadkowska
  • strona internetowa
    Strona internetowa – najważniejsza wizytówka Twojego biznesu
    • Justyna Łukasik-Russek
  • Magdalena Wójcik
    2023 na kartkach kalendarza menadżera beauty
    • Magdalena Wójcik
  • czynniki wzrostu
    Czynniki wzrostu. Czy hit medycyny estetycznej jest bez wad?
    • Dorota Szadkowska
O nas
Dzięki wieloletniej obecności na rynku beauty, dobrze znamy Wasze potrzeby i oczekiwania i zrobimy wszystko, by nasz blog jak najlepiej na nie odpowiadał. Żeby osiągnąć zamierzony cel, do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin. To oni są autorami tekstów i gwarantują ich najwyższą merytoryczną jakość.

Ostatnie wpisy

  • Czas na dobry kwas czyli czy peeling musi złuszczać?
  • Skóra sucha, wrażliwa, skłonna do atopii
  • Strona internetowa – najważniejsza wizytówka Twojego biznesu
  • 2023 na kartkach kalendarza menadżera beauty
  • Czynniki wzrostu. Czy hit medycyny estetycznej jest bez wad?
Akademia Estetik – o medycynie estetycznej
  • O nas
  • Eksperci
  • Kontakt
Portal dla specjalistów medycyny estetycznej

Wpisz szukaną frazę i naciśnij Enter.